Datum objave: 10. srpnja 2024.
Kategorija: Istaknuto | Oglasna

PRIGOVOR NA REZULTATE DRŽAVNE MATURE – NOVO

Dragi maturanti,

u srijedu 10. srpnja 2024. u 12.00 sati bit će objavljeni privremeni rezultati ispita državne mature na prvom roku školske godine 2023./2024.

Prigovori se podnose 11. i 12. srpnja 2024. od 9:00 do 11:00 sati u školi, Školskome ispitnome povjerenstvu, koje donosi mišljenje o opravdanosti prigovora i prosljeđuje ga NCVVO-u

1. Prigovor učenika treba se odnositi na točno određeni zadatak s kratkim obrazloženjem. Neće se razmatrati prigovor u kojemu učenik/ca navodi privatne razloge zbog kojih je pogriješio/la.
  2. Ne upisujte prigovor da je učenik zaboravio/la prepisati odgovore zadataka višestrukoga izbora na list za odgovore.
  3. Ne upisujte u prigovor da se učeniku/ci ponovno pregleda cijeli ispit jer nedostaje jedan bod.
  4. Ne upisujte u prigovor da učeniku/ci nedostaje jedan ili dva boda za „prolaz”.

Poželjno je prigovor unaprijed napisati u Wordu i imati ga dostupnog za daljnju obradu.

Žalbe upućene direktno na e-poštu NCVVO-a neće se razmatrati.

Odluka, odnosno odgovor na prigovor, učeniku će biti dostupna na njegovoj stranici pod poveznicom Moji prigovori.

Konačna objava rezultata je 17. srpnja 2024.

Dodatak