Referentni mrežni izvori

Dopušteno je korištenje ili citiranje pojedinih članaka u dijelovima ili u cjelini uz naznaku izvora!

Mrežna izdanja enciklopedija i leksikona na hrvatskom jeziku:

Filmska enciklopedija

Hrvatska enciklopedija

Hrvatski obiteljski leksikon

Istarska enciklopedija

Krležijana

Leksikon Marina Držića

Medicinski leksikon

Nogometni leksikon

Proleksis enciklopedija

Mrežna izdanja rječnika i priručnika na hrvatskom jeziku:

Na portalu Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje možete pronaći sve najvažnije priručnike i mrežne izvore za lakše ovladavanje hrvatskim jezikom:

Hrvatski pravopis

Hrvatska školska gramatika

Jezični savjetnik

Školski rječnik hrvatskoga jezika

Hrvatski u školi

Hrvatski na maturi

Bolje je Hrvatski!

Hrvatski jezični portal: zajednički je projekt nakladničke kuće Znanje i Srca. Rječnička baza hrvatskoga jezika.

Mrežna izdanja enciklopedija na engleskom jeziku:

Enciklopedija Britannica: najstarija enciklopedija na engleskom jeziku.

Encyclopedia Mythica: internetska enciklopedija o mitologiji, folkloru i legendama.

The Catholic Encyclopedia: pruža cjelovite i vjerodostojne informacije o čitavom sustavu katoličkih utjecaja, djelovanja i nauka.

Mrežna izdanja rječnika i priručnika na stranim jezicima:

DUDEN Woerterbuch: njemački rječnik

Merriam-Webster Dictionary: engleski rječnik

Mrežne geografske karte i atlasi:

Geo-Gauss: sadrži planove hrvatskih gradova, karte regija u Hrvatskoj, kartografske servise (zbirka linkova na Atlase i zbirke karata širom svijeta)

Karta Hrvatske

OpenStreetMap: alat za stvaranje i dijeljenje kartografskih informacija. Cilj projekta je stvaranje slobodne i svima dostupne karte koju svatko može sam i dorađivati.